جوهر تتو

بازگشت به وبلاگ
جوهر تتو

جوهر تتو

جوهر تتو

جوهر تتو شامل رنگدانه های ترکیب شده با یک حامل است و در تتو استفاده می شود.

جوهرهای تتو در طیفی از رنگ های مختلف موجود است که می توانند با هم ترکیب شده و رنگ و سایه های دیگر را تولید کنند. اکثر هنرمندان حرفه ای تتو جوهر های از قبل آماده شده خریداری می کنند، درحالیکه بعضی از تتو کارها فرمول خاص خود را با استفاده از پیگمنت خشک شده و حامل می سازند.

جوهر تتو معمولاً دائمی است. پاک کردن تتو بسیار سخت، دردناک و موفقیت آن وابسته به مواد مصرفی است. جوهرهای اخیر ادعای پاک شدن راحت تر را دارند.

جوهر تتورنگدانه پایه

سازنده ها ملزم به افشای ترکیبات یا آزمایش هایجوهر خود نیستند و دسورالعمل ها ممکن است اختصاصی باشند. جوهرهای حرفه ای ممکن استاز اکسید آهن یا زنگ، نمک فلزات یا پلاستیک ها ساخته شوند و جوهرهای دست ساز و سنتی تتو از جوهر قلم، دوده، خاک، خون و غیره ساخته می شوند.

فلزهای سنگین که برای رنگ دهی استفاه می شوند: جیوه (قرمز)، سرب (زرد، سبز، سفید)، کادمیوم (قرمز، نارنجی، زرد)، نیکل (مشکی)، زینک (زرد، سفید)، کروم (سبز)، کبالت (آبی)، آلومینیوم (سبز، بنفش)، تیتانیوم (سفید)، مس (آبی، سبز)، آهن (قهوه ای، قرمز، مشکی) و باریوم (سفید). اکسیدهای فلزی مصرفی شامل فرو و فری سیانید است که برای رنگ دهی زرد، قرمز، سبز و آبی استفاده می شوند.

تولیدکنندگان جوهر تتو معمولاً از رنگدانه های فلزهای سنگین و عوامل روشن کننده مثل تیتانیوم برای کاهش هزینه های تولید استفاده می کنند.

حامل ها

یک حامل به عنوان حلالی برای رنگدانه عمل کرده تا رنگدانه را از سر سوزن تا غشاء پوست حمل کند. حامل جوهر را به حالت یک ترکیب یکسان نگه می دارد. معمول ترین حلال الکل اتیل، آب مقطر، متانول و … هستند. وقتی از الکل به عنوان به عنوان جزئی از حلال در جوهر تتو و تمیز کردن پوست قبل از اعمال تتو استفاده می شود، نفوذپذیری پوست بیشتر شده و رنگدانه بیشتری به پوست منتقل می شود.

جوهر تتوملاحظات بهداشتی

مشکلات مختلف بهداشتی و پزشکی و نامعروفی می تواند از تتو نتیجه شود. کارکنان پزشکی از عوارض جانبی ناخوشایند اما شدید پزشکی از رنگدانه های تاتو در بدن می گویند و خاطر نشان کرده اند که افرادی که تاتو می کنند، به ندرت خطرات بهداشتی را قبل از دریافت خالکوبی خود را ارزیابی می کنند. گزارش اخیر نیز نشان می دهد که رنگدانه های تاتو  به گره های لنفاوی حرکت می کنند.

سایر جوهر های تتو

  • شب تاب
  • جوهر تتو پاک شدنی
  • حنای مشکی
  • جوهر تتو گیاهی

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ