جوهر خوراکی

بازگشت به وبلاگ
جوهر خوراکی

جوهر خوراکی

جوهر خوراکی

جوهر خوراکی نوعی جوهر است که خوردنی است و برای نقاشی یا چاپ روی مواد غذایی به کار می رود.

بیشترین استفاده از این جوهر در صنعت کیک پزی و قنادی انجام می گیرد. طرح های دلخواه و دکوری با این جوهر روی محصول نقاشی یا با پرینتر چاپ گرفته می شود.

تمامی جوهرهای خوراکی باید مورد تایید وزارت دارو و FDA باشند.

انواع

همانطور که ذکر شد دو نوع اصلی از جوهر خوراکی موجود است

نوع اول

جوهری است که یک طراح، نقاش یا هنرمند با دست خود از آن برای کشیدن عکس و طرح مورد نظر روی مواد غذایی مانند کیک با استفاده از وسایل مختلف مانند قلم، شیشه استفاده می کنند. طرح ها گاهی اوقات اسپری نیز می شوند.جوهر خوراکی

نوع دوم

کارتریج های پرینتر جوهر خوراکی هستند. این جوهرها مانند کارتریج های معمولی کار می کنند به جز اینکه برخلاف پرینترهای معمولی برای مصرف انسان ضرری ندارند. عکس یا طرح مورد نظر به تعداد دلخواه روی کاغذ خوراکی چاپ گرفته می شود. سپس دور اضافی طرح بریده شده و روی محصول با روش های مختلف قرار می گیرد. برای استفاده از این کارتریج ها در پرینترهای جوهرافشان معمولی دو راه وجود دارد. اولین راه اینکه یک پرینتر نو (جوهری درون تانک یا کارتریج نداشته باشد) استفاده کنید و مخزن آن با جوهر خوراکی پر شود. دومین راه استفاده از پرینتری است که قبلا در آن جوهر معمولی به کار رفته است. که در این صورت باید تمام مخزن یا کارتریج ها به خوبی شسته شوند.

جوهر خوراکیاگر از جوهرهای معمولی برای چاپ خوراکی استفاده شود. به انسان صدمه زده و مضر می باشد.

تونر لیزری خوراکی موجود نیست و جوهرهای پودری شکل خوراکی قبل از استاده با آب ترکیب می شوند تا به حالت مایع تبدیل شوند.

پرینترهای گران قیمت و تخصصی برای چاپ مستقیم روی کیک یا محصولات غذایی دیگر نیز موجود هستند که از جوهر خوراکی استفاده می کنند.

جوهر خوراکی

این نوشته را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ