جوهر پلاستیزول

بازگشت به وبلاگ
جوهر پلاستیزول

جوهر پلاستیزول

جوهر پلاستیزول

جوهر پلاستیزول یکی از گسترده ترین جوهرهای مصرفی در چاپ اسکرین پوشاک است. این جوهر یک سوسپانسیون از PVC  یا ذرات پلیمیری دیگر در یک پلاستیک مایع است. این جوهر بسیار بادوام، منعطف و استفاده راحت در پروسه چاپ اسکرین است. جوهر جریانی مثل مایعات داشته و می تواند در قالب حرارت دیده ریخته شود. و تا دمای حدود ۱۷۷ درجه سیلسیوس، ذرات پلاستیک حل شده و ترکیب به یک ژلی با ویسکوزیتی بالا تیدیل می شود. در سرد کردن زیر دمای ۶۰ درجه سانتیگراد یک محصول جامد پلاستیکی مانند منعطف تولیدمی شود.

جوهر پلاستیزولجوهر پارچه پلاستیزول

پلاستیزول به عنوان جوهر در چاپ اسکرین بر روی پارچه به کار می رود. پلاستیزول ها معمول ترین نوع جوهر برای چاپ طرح روی پارچه و مشخصاً برای چاپ  گرافیک های مات بر فابریک های تیره مفید هستند. جوهرهای پلاستیزول در آب حل نمی شود. خشک نمی شود حتی اگر مدت زیادی روی اسکرین باقی بماند. این جوهرهای برای خشک شدن حتما باید درمان شوند. پارچه پس از چاپ نیاز به شست و شو ندارد.

جوهر پلاستیزولپلاستیزول دوست داشتنی

  • پلاستیزول بسیار لجباز است البته در جهت سودمند. به محض اینکه روی تیشرت شما درمان یا خشک شد، بلند نمی شود. چندین سال طول می کشد تا روی طرح کرکی نمایان شود. خود تیشرت ممکن است زودتر از چاپ از بین می رود.
  • پلاستیزول به مراقبت نیازی ندارد. به هیچ دستور العمل مخصوصی برای پارچه های چاپ شده با این جوهر نیازی نیست.
  • پلاستیزول متنوع است. به راحتی برای ساخت هر رنگ قابل تصوری ترکیب می شود.شما می توانید هر رنگ دلخواهی را با هر جلوه ویژه ای مثل درخشش در تاریکی، گلیتر (اکلیل)، سطح جیری و …به جوهر پلاستیزول اعمال کنید.
  • پلاستیزول غلیظ و مات است. به راحتی در فابریک های تیره نمایش داده می شود. و شفافیت تصویر خود را برای سالیان دراز حفظ می کند.
  • پلاستیزول مقرون به صرفه است. از سایر جوهرهای منتخب دیگر ارازنتر است.

جوهر پلاستیزول یک رسانه چاپ اسکرین عالی است. با این حال قبل از استفاده باید به چند مورد دقت کرد:

  • پلاستیزول یک ترموپلاستیک است. یک احتمال وجود دارد که وقتی در تماس با حرارت بسیار بالا قرار گیرد آب یا ذوب شود. پارچه چاپ شد اسکرین را در دمای بالا اتو نکنید.
  • پلاستیزول با فلز و شیشه ترکیب نمی شود.
  • چاپ پلاستیزول ممکن است نزدیک درز و دوخت پارچه چروک و جمع شود. بهتر است اطمینان حاصل شود که طرح شما هنگام چاپ نزدیکتر درزها نمی رود.
  • پلاستیزول نسبت به سایر جوهرها توانایی تنفس کمتری دارد (هوای کمتری از آن عبور می کند). این مورد قطعاً باید در نظر گرفته شود وقتی می خواهیم طرح های بسیار بزرگ مثلاً در لباس ورزشکاران چاپ کنیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ