دستگاه کلندر

بازگشت به وبلاگ

دستگاه کلندر

دستگاه کلندر

دستگاه کلندر به غلطک های فشار قوی گفته می شود که برای فرم دادن و صاف کردن ورق های کاغذ یا پلاستیک به کار می روند. کلندر همچنین باعث یکسان شدن ضخامت و چگالی در تمامی کاغذ، کتینگ، نازک کردن کاغذ می شود.

غلطک های کلندر

چاپ سابلیمیشن

سابلیمیشن یا تصعید به تبدیل از حالت جامد به گاز بدون گذر از حالت مایع می گویند. از چاپ سابلیمیشن برای انتقال تصاویر دیجیتالی به روی الیاف پلی استری یا سایر موادی با پوشش پلیمری استفاده می شود. پرینتر سابلیمیشن که معمولاً از جوهر سابلیمیشن و کاغذ سابلیمیشن استفاده می کند( گاهی اوقات از جوهر دای یا کاغذ معمولی برای چاپ استفاده می شود که نتیجه دلخواه را بدست نمی دهد) عکس را چاپ گرفته و آن را روی سطح با پرس حرارتی (با دمای وابسته به جنس سطح) منتقل می کند. چاپ سابلیمیشن بیشتر برای تزئینات لباس، علامت ها، بنرها، قاب های موبایل، پلاک ها، ماگ نوشیدنی به کار می رود.

سابلیمیشن کلندر

کلندر به دستگاهی می گویند که رول یا شیت های کاغذ چاپ شده با پلاتر یا پرینتر سابلیمیشن را به روی رول یا شیت های ماده پلی استری (پارچه و…) با غلطک های کلندر می چسباند. سه نوع عمده از دستگاه های کلندر موجود است. عمده موارد استفاده آنها در نساجی و مد لباس، دکوراسیون، لباس های ورزشی و… است.

قطعه به قطعه: پرس تخت برای سطوح و پارچه های برش خورده

رول به رول: کلندرهایی برای چاپ پیوسته و مواد و کاغذهای رول

قطعه به رول: کلندرهای مخصوصی که قابلیت هر دو روش را دارند

این نوشته را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ