فیش پرینتر

بازگشت به وبلاگ
فیش پرینتر

فیش پرینتر

فیش پرینتر

فیش پرینتر یا پرینترهای رسید بخش مهمی از دستگاه های POS است. این پرینترها برای چاپ رسیدهای بانکی، لیست خرید، چاپ سفارشات و … به کار می روند. فیش پرینترها انواع مختلفی دارند و از تکنولوژی های متنوعی استفاده می کنند. این تکنولوژی ها شامل حرارتی (که معمولترین نوع فیش پرینترها است)، ماتریس سوزنی، جوهرافشان هستند.

فیش پرینترهای ماتریس سوزنی

پرینتر ماتریس سوزنی که به آن اثری نیز می گویند، از ارزانترین و قابل اطمینان ترین نوع فیش پرینترها است. این پرینترها کمترین هزینه عملیاتی و مواد مصرفی مانند کاغذ و ریبون را دارند. پرینترها ماتریس سوزنی پین های کوچکی دارند که روی هد پرینتر تعبیه شده است و با ریبون جوهری کار می کنند و سری از نقاط ریز را روی کاغذ به فرم حروف شکل می دهند. این پرینترها معمولاً توانایی چاپ حداکثر دو رنگ مشکی و قرمز را دارند. پرینترهای ماتریس سوزنی محدوده قیمتی ۱۷۵ تا ۴۵۰ دلار را دارند. این نوع پرینترها در آشپزخانه ها و چاپ لیست سفارش و ارسال آن ها به بخش پخت بسیار پرطرفدارند. زیرا دمای آشپزخانه برای فیش پرینتر های حرارتی مناسب نیستند.

فیش پرینترفیش پرینترهای حرارتی

پرینترهای حرارتی از ماتری سوزنی گرانتر هستند. زیرا نیاز به حافظه و پردازشگر بالاتری برای کار دارند.  قیمت آنها بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار است. این نوع از فیش پرینترها محبوبترین و معمولترین نوع هستند. زیرا کیفیت چاپ بهتر، سرعت چاپ بالاتر و صدای کمتری دارند. پرینترهای حرارتی با تماس مستقیم هد پرینتر حرارتی روی کاغذ حساس به گرما و حرارتی خود (کتد حساس به گرما) چاپ می گیرند. در نتیجه این پرینترها به جوهر یا تونر نیازی ندارند و در نهایت هزینه نهایی چاپ را کاهش می دهند. پرینترهای جدید حرارتی قابلیت چاپ چند رنگ و دورو را دارند. یکی از مشکلات این نوع دستگاه این اس که کاغذ ترمال در معرض هر گرمایی تغییر رنگ می دهد.

فیش پرینترهای جوهرافشان

پرینترهای جوهرافشان هد پرینتری دارند که ذرات کوچک جوهر مایع را روی کاغذ شوت یا افشان می کنند. این نوع فیش پرینترها برای مصارفی با نیاز به کیفیت بالا مانند لوگوهای رنگی روی رسیدها به کار می روند.هزینه تعویض کارتریج این نوع بالا است.

ملاحظات

مواردی که قبل از خرید فیش پرینتر باید در نظر گرفت:

  • فیش پرینتر شما چگونه به کامپیوتر وصل شوند؟ ۱)درگاه سریال ۲) درگاه پارالل ۳) USB
  • آیا فیش پرینتر با دستگاه POS شما تطابق دارد؟
  • اگر میخواهید فیش پرینتر به صندوق پرداخت متصل شود، باید از تطابق این دو دستگاه نیز اطمینان حاصل کنید.
  • رزولوشن مورد نظر چاپ
  • سرعت چاپ
  • فیش پرینتر تیغ برش یا کاتر اتومات داشته باشد یا خیر
  • سهولت تعویض ورق کاغذ دستگاه
  • بودجه هزینه مورد نظر
  • خطرات زیست محیطی
  • برند و گارانتی دستگاه

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ