پرس حرارتی

پرس حرارتی

پرس حرارتی

پرس حرارتی

پرس حرارتی چه کاری انجام می دهد؟

چگونه یک تصویر رابه روی تیشرت انتقال دهیم؟ یا هر پارچه یا محصول دیگری؟

انتقال تصویر باید تمام و کامل باشد. همه رنگ ها منتقل شوند. باید عمر بالایی داشته باشد و پروسه انتقال باید سریع و به صرفه باشد. اگر نخواهیم با رنگ ها سرو کله بزنیم و تجهیزات چاپ سیلک را راه اندازی کنیم راه حل تکنولوژی چاپ ترنسفر حرارتی است. این تکنیک ساده، سریع، با کیفیت، کم هزینه است که روی طیف وسیعی از مواد عملکرد خوبی دارد.

پرس حرارتی چیست؟

پرس حرارتی ماشینی است که برای انتقال و گذاردن یک طرح یا گرافیک روی یک سطح مانند پارچه مهندسی شده است. این دستگاه با به کارگیری گرما و فشار برای یک دوره زمان مشخص انتقال را انجام می دهد. درحالیکه دستگاه پرس حرارتی اغلب برای انتقال تصویر به روی پارچه استفاده می شود اما انواع مختلفی از پرس ها برای انتقال طرح روی اجسامی مانند ماگ یا لیوان، بشقاب، پازل، کلاه و … نیز وجود دارد.

پرس حرارتیدستگاه های پرس حرارتی در سه مدل اتوماتیک و دستی و نیمه اتومات به طور عمده وجود دارد. در پرس های نیمه اتوماتیک عمل بستن دستگاه دستی و باز شدن آن به صورت انوماتیک و الکترومغناطیسی صورت می گیرد. تکنولوژی دیجیتال در ماشین های جدیدتر اجازه کنترل دقیق حرارت، سطوح فشار و زمانبندی را می دهد.

معمولترین نوع پرس حرارتی از یک صفحه تخت مربع یا مستطیل شکل برای اعمال حرارت و فشار به سطح استفاده می کند. پرس های حرارتی تخت در سایزها، ابعاد و انواع مختلف موجود هستند. سه نوع معروف از درب و صفحه تخت پرس وجود دارد. نوع صدفی که درب آن به صورت صدف باز می شود. نوع چرخشی که درب آن به یک سو می چرخد. نوع کشویی که صفحه تخت مانند کشو برای آماده سازی بیرون می آید. پرس های وکیوم از فشار هوا برای مهیای نیروی لازم و رسیدن به کیفیت مطلوب استفاده می کنند.

پرس حرارتیپرس حرارتیپرس حرارتیاکثر پرس های موجود در بازار امروز از آلومینیوم برای روکش سطح اتوی خود استفاده می کنند. الگو با جوهر سابلیمیشن روی کاغذ سابلیمشن چاپ می شود که انتقال طرح ممکن شود.

چه چیزهایی با یک پرس گرما ساخته می شود؟

  • تیشرت
  • کلاه
  • بشقاب سرامیکی
  • کاشی سرامیکی
  • ماگ
  • پد موس
  • کیسه خرید
  • پازل
  • چوب و فلز
  • کریستال

بهترین نوع پرس کدام است؟

پاسخ این سوال وابسته به فاکتورهای مختلفی است. فاکتورهایی مثل: چه محصولی میخواهید پرس کنید؟ چه حجمی؟ دستگاه چه فضایی باید اشغال کند؟

انتقال حرارتی چیست؟

وقتی یک حرارت و فشار معین برای یک زمان مشخص به کاغذ و جوهر مخصوص وارد می شود. جوهر ترانسفر به سطح مورد نظر منتقل می شود. بعضی از جوهرها به سطح می چسبد و برخی دیگر (سابلیمیشن) به کتینگ ماده نفوذ می کند.

برای مشاهده دستگاه پرس ۶ کاره و ۸ کاره اینجا کلیک کنید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *