چیپ رسیتور

چیپ رسیتور اپسون

چیپ رسیتور

چیپ رسیتور

چیپ رسیتور چیست و چگونه کار می کند؟

یکی از بالاترین هزینه های یک کاربر کامپیوتر تعویض کارتریج جوهر پرینتر و خالی شدن مرتب آن است. خود پرینترها قیمت بسیار زیادی ندارند. سازندگان و تولیدکنندگان پرینتر سود خود را با فروش جوهر و کارتریج سازگار با دستگاه های خود نه از فروش پرینتر بدست می آورند. به محض خرید پرینتر از یک برند معتبر ناچار به استفاده از جوهرهای فابریک یا سازگار آنها می شوید.

خوشبختانه برای کاربرهای پرینتر یک راه برای پر کردن کارتریج با جوهر بدون نیاز به پرداخت هزینه زیاد تعویض کارتریج یا جوهر فابریک پیدا شده است که خیلی به مذاق سازندگان خوش نمی آید. سازندگان و تولید کنندگان جوهر خیلی از این قضیه خوشحال نیستند. آن ها با تولید چیپ های هوشمند کامپیوتری به پرینترهای خود دستور کار فقط با کارتریج های جوهر خود را می دهند. کار این چیپ های هوشمند شناسایی کارتریج به پرینتر است.

برای پرینترهای اپسون یک دستگاه برای ریست این چیپ هوشمند اختراع شد. با ریست شدن چیپ به پرینتر می گوید که این کارتریج جوهر اصل اپسون است و با هزینه کامل خریداری شده و ثبت شده است.

به این دستگاه چیپ رسیتور می گویند. کار این رسیتوراین است که  به چیپ هوشمند می گوی کارتریج فابریک و نو است . درحالیکه کارتریج خارج و پر شده و دوباره نصب می شود.

نکته

به چند نکته باید در مورد چیپ رسیتور توجه کرد. یک: فقط برای چند مدل محدود کار می کند. دو: سازندگان این رسیتور ها هم دستگاه های مادام العمر نمی سازند. قبل از خرید از عمر و تعداد کار آن اطمینان حاصل کنید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *