کارتریج تونر

بازگشت به وبلاگ
کارتریج تونر

کارتریج تونر

کارتریج تونر

کارتریج تونر که به آن تونر لیزری نیز می گویند یک جزء مصرفی از پرینتر لیزری است. این کارتریج ها شامل پودر تونر یک ترکیب خوب و خشک از ذرات پلاستیکی، کربن، و عملگر سیاه یا رنگی که باعث نقش بستن تصویر در چاپ می شوند.

تونر روی کاغذ به وسیله واحد درام بار دار (شارژ الکتریسیته شده ) و غلطک های حرارتی روی کاغذ ذوب یا فیوز شده و چاپ می شود.

اجزا

کارتریج پرینترهای لیزری ارزان قیمت تا مدل متوسط آن ها شامل دو بخش یا جزء است. یکی خود کارتریج تونر که عمر حدود ۴۰۰۰۰ صفحه دارد. و جز دیگر واحد درام می باشد. بعضی از مدل های کارتریج تونر با واحد درام غیر از خود سازگار نیست. بنابراین با تعویض تونر هر بار درام نیز عوض می شود.

اجزا تونر کارتریجقیمت

کارتریج تونر قیمت های متنوعی دارند. بعضی از مدل ها گران قیمت هستند و گاهی اوقات از هزینه خود پرینتر بیشتر است. در نتیجه با اتمام تونر کارتریج به جای تعویض تونر در بعضی موارد خود پرینتر را عوض می کنند. موضوع عجیب این است که در اکثر کارتریج های جدید امروزی یک سوم ظرفیت خود با تونر پر شده است. مصرف کنندگان گاهی اوقات از کارتریجی با برند متفاوت با برند دستگاه استفاده می کنند. این تونرها کسر قیمتی از کارتریح های برند هستند. بعضی از این کارتریج ها اجازه پرکردن تونر را پس از خالی شدن می دهند.

انواع کارتریج

اصلی

کارتریج های اصلی یا OEM به کارتریج های می گویند که توسط سازندگان پرینتر به فروش می رسند.سازندگان برای ترغیب کاربر به خرید این محصولات معمولاً گران قیمت پیشنهاد و گارانتی های مشخصی عرضه می کنند. و در صورت استفاده نکردن از OEM تهدیدهایی از قبیل خراب شدن دستگاه یا خارج شدن از گارانتی را اعلام می کنند. نقض گارانتی دستگاه همیشه یک تهدید مرسوم بوده است. این غیر قانونی نیست اما مشکل خرابی دستگاه به علت استفاده از کارتریج متفرقه باید به وسیله متخصص اثبات شود.

کارتریج تونر اصلیسازگار

کارتریج های سازگار یا عمومی بوسیله شرکت های فرعی و تحت نام های متفاوت به فروش می رسند.کارتریج های سازگار ممکن است در ظاهر و طراحی با مدل OEM خود تفاوت داشته باشند. این کارتریج های سازگار از OEm ارزانتر و معمولاً دارای جوهر بیشتری هستند. میزان اعتمادی که می توان به این کارتریج ها داشت وابسته به شرکت سازنده آن ها است. بعضی از آن ها با کیفیت Oem برابری می کنند. کارتریج های سازگار یا generic در بعضی از فاکتورها با Oem تفاوت دارند که در صورتی که این اختلاف زیاد باشد مشکلات فراوانی از جمله پرینت کثیف و ناخوانا یا خرابی دستگاه به وقوع می پیوندند. این فاکتورها عبارتند از نقاط جوش، سایز ذرات، کیت های الکترواستاتیک متفاوت، پیگمنت های متفاوت و …

کارتریج تونر سازگار

این نوشته را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ