کپی حرارتی

کپی حرارتی

کپی حرارتی

کپی حرارتی

کپی حرارتی یا ترموکپی که به عنوان دستگاه کپی انتقال تتو استفاده می شود نوعی فتوکپی است که بر پایه حرارت عمل می کند. ورق اصلی با کاغذ حرارتی تغذیه می شود که یک کپی روی سطح حساس آن تولید می کند. بخش های سیاه روی نسخه اصلی اسکن می شوند، سپس دستگاه کپی عناصر حرارتی را فعال می کند که یک سری واکنش های شیمیایی را روی کاغذ حرارتی ایجاد می کنند که سطح کاغذ را تاریک می کند. بعد از پردازش، یک تصویر سیاه سفید پایدار روی کاغذ یا فیلم خنک شده چاپ می شود.

انواع مختلفی از پرینترهای حرارتی موجود هستند که در بین آن ها دو دسته اصلی وجود دارند که به عنوان کپی حرارتی تتو استفاده می شوند. هد حرارتی و لامپ گرمایشی

کپی حرارتیهد حرارتی

یک کاغذ حساس حرارتی به کپی همزمان با نسخه اصلی تغذیه می شود اما با آن در تماس نیست. کاغذ حساس حرارتی در واقع بین هد حرارتی و صفحه قرار می گیرد. کپی درحالیکه از نسخه اصلی کپی می گیرد یک جریان الکتریکی به بعضی از مقاومت های حرارتی از هد حرارتی می فرستد که باعث تولید گرما می شود. عناصر حرارتی به نواحی سیاه نسخه اصلی واکنش نشان داده شده و به کاغذ کپی پرس می شود. نواحی که با عناصر تماس پیدا می کنند تیره می شوند.

برای خرید پرینتر استنسیل به فروشگاه وبسایت مراجعه کنید.

لامپ گرمایشی

از یک لامپ به عنوان عنصر حرارتی استفاده می کند. نسخه اصلی در معرض نور قرا میگیرد نت یک کپی را روی کاغذ حساس به حرارت تولید کند. این روند شبیه فتوکپی است. لامپ گرمایشی یک آشکارسازی غیر مستقیم را پدید می آورد. بعد از خنک کردن فیلم یا کاغذ، یک تصویر سیاه و سفید حاصل می شود.

یک کاغذ مخصوص حرارتی به دستگاه کپی تغذیه می شود که با نسخه اصلی به صورت مستقیم در تماس است. یک لامپ قدرتمند درون ماشین تعبیه شده که هم به کاغذ حساس به گرما و هم به نسخه اصلی حرارت می دهد. به علت جذب حرارت توسط نواحی مشکی رنگ نسخه اصلی (نواحی سفید نور را بازتاب می کنند)، این نواحی مشکی گرم شده و به کاغذکپی پرس می شوند و باعث تیره شدن آن نواحی می شوند.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *