۵ نکته قبل از لمینیت

بازگشت به وبلاگ

۵ نکته قبل از لمینیت

۵ نکته قبل از لمینیت

لمینت اشاره به قطعه چاپ محصور شده بین دو ورق یا فیلم پلاستیکی دارد. از لمینت برای محافظت چاپ در مقابل لکه و رطوبت، بالا بردن توان و طول عمر و افزایش درخشش رنگ های چاپ می شود.

اگر شما پروژه چاپی پیش رو دارید که نیاز به لمینیت دارد. به نکات اشاره شده در ذیل قبل از لمینیت توجه کنید.

۱)چه ضخامتی مناسب پروژه شماست؟

فیلم یا شیت های لمینیت ضخامت های مختلفی دارند. این ضخامت بر حسب میکرون است. برگه چاپی شما بین دو ورق لمینیت قرار میگیرد پس ضخامتی دو برابر می گیرد. برای مثال اگر شما پرینت خود را با یک فیلم ۱۵۰ میکرونی لمینیت کنید، حاصل کار ۳۰۰ میکرون ضخیم تر می شود.

۲)نتیجه کار مات شود یا گلاسه؟

فیلم یا شیت های لمینیت درخشندگی متنوعی دارند. میزان درخشندگی که انتخاب می کنید بسته به سلیقه و هدف پروژه شما است. لمینیت گلاسه ظاهری براق و شیشه ای به چاپ می دهد. همچنین تا حد زیادی رنگ و شفافیت چوهر را افزایش می دهد. این خصوصیت مناسب پوشه های ارائه و نمایش جلد کتاب و … است.

لمینیت مات ظاهری ملیح تر به قطعه چاپی می دهد و تشعشع رنگ کمتری دارد.به علت درخشندگی کمتر، حاصل این لمینیت راحت تر خوانده می شود. این خصوصیت مناسب منوی رستوران ها، نقشه ها و… است.

۳)لبه ها بیشتر باشد یا کاملاً اندازه چاپ؟

اندازه لمینت می تواند کاملاً برابر با اندازه چاپ شما باشد و هیچ لبه و قابی دور چاپ نباشد. یا برعکس حاصل کار می تواند به اندازه دلخواه قاب و لبه داشته باشد و چاپ وسط لمینت قرار می گیرد.

۴)لبه ها گرد باشد یا گوشه دار؟

اگر حاصل کار زیاد بین دست ها رد و بدل می شود یا برای کودکان تعبیه می شود لبه های گرد بهترین انتخاب است.

۵)آیا بعد از لمینیت عملیات دیگری روی کار صورت می گیرد؟

بعد از چاپ و لمینیت گاهی اوقات عملیات دیگری روی کار صورت می گیرد. برای مثال برای قرار گرفتن در کلاسور پانچ می شوند. یا برای منظور خاصی به شکل های مختلف برش داده می شوند.

پانچ لمینیت

این نوشته را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ