کاغذ کرافت

کاغذ کرافت

کاغذ کرافت

کاغذ کرافت

کاغذ کرافت یک نوع کاغذ یا مقوای تولید شده از پالپ یا خمیر کاغذی شیمیایی است. که در فرآیند کاغذ سازی تولید می شود.

کاغذ کرافت طیف وسیعی از کاغذهای نازک یا ضخیم پوشش دار یا بدون پوشش را شامل می شود. انواع کاغذ تولید شده از خمیر شیمیایی، معمولاً در یک فرآیند کاغذسازی قلیایی یا خنثی تولید می شوند. و ویژگی های مقاومتی خوبی به کاغذ اضافه می شود.خمیر تولید شده در فرآیند کرافت قوی تر از سایر فرآیندهای تولید خمیر کاغذ است. زیرا دارای پلیمر (لانگین) بیشتری است. پالپ یا خمیر کرافت تیره تر از سایر پالپ های چوب است. اما می توان آن را بلیچ یا سفید کرد. خمیر کرافت کاملاً سفید شده،  برای تولید کاغذهایی با کیفیت بالا که دارای خصوصیاتی مثل سفیدی و استقامت بالا و مقاوم در برابر زردی یا پارگی هستند، به کار می رود.

رول کرفت

کاغذهای کرافت تنوع زیادی دارند. گرماژ آنها بین ۴۰ تا ۳۰۰ (g/m2) متغیر است. همچنین درجه نازکی، زبری پخش و نظم دهی فیبرهای کاغذ نیز انواع مختلفی دارد. تعداد منفذهای کاغذ بسته به میزان جذب مورد نظر نیز متفاوت است.

کاربردهای کاغذ کرافت

بیشترین استفاده از این کاغذ در بسته بندی صیفی جات است. که در گرماژهای ۴۰ تا ۷۵ کاربرد دارد. میوه هایی مانند خیار به دلیل تحمل زیاد این کاغذ در برابر رطوبت و نفوذ پذیری هوا  در بسته بندی با کرافت ماندگاری و تازگی بلند مدتی دارند. معمولاً کاغذهای کرافتی که برای محصولات خوراکی به کار می رود اتوکلاو یا استریلیزه هستند.

کاربردهای دیگر:

  •  کیسه های کاغذی پلاستیکی بی خطر برای بسته بندی مصالح ساختمانی، مواد غذایی، مواد شیمیایی، کیسه های آرد و مواد مصرفی و …
  • عایق الکتریکی در ترانسفورماتورهای بزرگ
  • کیسه های کاغذی خواروبار فروشی، پاکت ها و انواع بسته بندی های دیگر
  • مواد اولیه ارزان قیمت در تولید نئوپان
  • کاغذ پایه در تولید سنباده
  • کاغذ الگو در خیاطی
  • کاغذ تزئین گل و گلدان

کاربرد کاغذ کرافت

برای خرید کاغذ کرافت به فروشگاه وبسایت مراجعه کنید…

این نوشته را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *