بنر

بنر

بنر

بنر ها تجارتی بزرگ برای تولید کنندگان تابلو و اعلان ها است. تخمین زده شده است که ۴۰% سود مغازه تابلو سازی از بنرهای سفارشی است. پس آن ها نه تنها معروف هستند بلکه بسیار سودمند نیز هستند. بازار بنرها بسیار گسترده است. از تیراژ و حجم کم تا زیاد به فروش می رسد. یادگیری صحیح ساخت، فروش و نصب بنرها یک قدم مهم برای موفقیت در صنعت تابلوسازی است. ما برای سهولت کار شما این مقاله راهنما را تهیه کرده ایم.

بنرها می توانند با وینیل پشت چسبدار تزیین شوند، با رنگ طراحی شوند یا به صورت دیجیتالی چاپ گردند. چاپ یا طرح دستی فرقی نمی کند در هر صورت شما به یک PC (کامپیوتر) و نرم افزار طراحی گرافیکی خوب نیاز دارید. قابلی های نرم افزار شما می تواند در زیبایی یا نقص طرح شما تاثیر بسزایی بگذارد. پس محدود کردن خود به خاطر محدودیت های نرم افزاری ممکن است در نتیجه کار شما تاثیر بگذارد. بسته های نرم افزاری مانند LXI MASTER، MASTER PLUS، COREL DRAW یا FLEXI-SIGN شما را قادر به ساخت طرح هایی مشخص و انحصاری برای فروش بنر و ارائه کار خوب به مشتریان می سازد.بنر

پلاترها و پرینترها

اگر شما قصد ساخت بنرهای دستی و دکوری با وینیل را دارید به یک پلاتر در رده تجاری با کنترل و پیگردی خوب متریال (پارچه، کاغذ و …) دارید. دستگاه Vinyl Express Qe6000 برای این کار ایده آل است. دقت و کنترل رسانه این دستگاه بسیار خوب است. گرافیک های به طول بیش از ۷ متر را به راحتی طرح می زند. اکثر پلاترهای آماتور برای تیراژ کم مناسب هستند، اما دقت برش کمی دارند و فراتر از ۲٫۵ تا ۳ متر را جواب نمی دهند. در مورد این ظرفیت پیگردی و متراژ قبل از انتخاب پلاتر دقت کنید.

اگر شما طرحی با عناصر گرافیکی و عکسی یا رنگ های گرادیانت را می خواهید شما مجبور به تولید بنرهای خود ا یک پرینتر دیجیتالی می باشد. مزیت چاپ دیجیتالی بنر رهایی از برش گرافیک های وینیل و جداکردن بخش های هرز آن (weeding) است. تصمصم در مورد تهیه پرینتر رو میزی یا صفحه گسترده (پلاتر دیجیتال) روی انتخاب نوع و خصوصیات متریال مصرفی تاثیر می گذارد. پلاترهای بسیار بزرگتر و گران تر هستند اما هزینه نهایی چاپ مستقیم در آنها برای تیراژ و چاپ های بزرگ کمتر است.

بنرابزار ساخت بنر

به محض اینکه شما کامپیوتر، نرم افزار و پرینتر یا پلاتر خود را انتخاب کردید، شاید نیاز به تهیه تعدادی سخت افزار تخصصی ساخت بنر داشته باشید. بنرها پس از چاپ یا مهر و موم می شوند یا لمینیت می شوند. کاهی اوقات لبه های آن سجافه شده یا برای آویزن کردن یا ایستادن حلقه یا سوراخ می شوند. بنرهای خام نیمه آماده حلقه زده نیز موجود است. شما ممکن است در ابتدا بخواهید کمی درآمد کسب کنید و سپس روی وسایل جانبی هزینه کنید. ضمیمه کردن حلقه ها، سوراخ کردن لبه ها، مهر و موم کردن لبه ها و لمینیت نر با این دستگاه های جانبی جذاب انجام می شود.

درج کننده حلقه یا مهره

حلقه زن یک ماشین ساده اما زمخت است که بنر را سوراخ کرده و یک ست حلقه به آن اضافه می کند تا بتوان بنر را آویزان کرد.حلقه زنی کمی زمانبر و دردسر دار است.  اما مزیت آن تهیه بنر به صورت رولی و چاپ دلخواه آن است (به جای آنکه بنر نیمه آماده ا انتخاب های محدود اسفاده شود)  که بسیار اقتصادی تر و مورد پسندتر است. در ضمن اگر نیاز ه چاپ دیجیتال بنر داشته باشید حتما باید حلقه ها را خودتان درج کنید زیرا بنر نیمه آماده حلقه دار را نمیتوان به زیر دستگاه چاپ دیجیتال فرستاد. گاهی اوقات به جای این حلقه ها از دوخت، سجافی، یا مهر و موم با یک دستگاه الکتریکی حرارتی که لبه ها را مهر و موم می کند، اسفاده می شود.

بنروسایل ساخت بنر

رسم: وسایلی که شما نیاز دارید به وسیله تجهیزات ساخت انتخابی شما تعیین می شود.اکثر تابلوسازها با پلاترها و بودجه کم شروع می کنند که خرید بنرهای از قبل آماده شده و حلقه شده را الزام می کند. این برنرها در سایز، وزن و رنگ های متنوع وجود دارد. عموماً سوراخ شده و حلقه زده هسند. یا لبه های آنها سجافی و مهر و موم شده که نتیجه کار یک بنر مقاوم در برابر پارگی است.  بعضی از افراد هنوز ظاهر بنرهای سنتی را ترجیح می دهند. اما اگر محصولی با عمر بالا می خواهید بنرهای شرح شده انتخاب بهتری هستند. مشکل اصلی کسانی که در ساخت بنر سرمایه گذاری می کنند وزن بنر است. تفاوت بین بنر ۲۰۰ گرمی با ۳۰۰ گرمی چیست؟ (گرم بر متر مربع) متریال سنگین تر معمولاً ضخیم تر، قوی تر و با دوام تر هستند.

خرید رول: همانطور که گفته شد بنر نیمه آماده برای چاپ مناسب نیست. شما نمی توانید متریال حلقه شده را به پرینتر تغذیه کنید زیرا به هد پرینتر صدمه می شزند. شما باید رول های حلقه نشده بنر را تهیه کنید. و بعد از چاپ مراحل حلقه زدن یا برش را انجام دهید.

اگر شما پرینتر سالونت یا اکو سالونت داشته باشید پیدا کردن رسانه مناسب برای بنر راحت است. اگر از پرینترهای هیبریدی (ترکیبی از چند تکنولوژی چاپ نوین) یا UV استفاده می کنید نمی توانید از همان رسانه های سالونت استفاده کنید. پرینترهای UV قدیمی تر با رسانه های انعطاف پذیر به خوبی کار نمی کنند. همچنین تکنولوژی های جدید جوهر  چالش های جدیدی را پیش رو می آورند. اگر شما یک پرینتر جوهرافشان آبکی دارید شما نیاز به یک رسانه کتینگ شده دارید که گرانتر هستند. شما ممکن است رای ماندگاری در مقابل عواملی مانند نور خورشید نیاز به لمینیت بنر خود را داشته باشید.

راه های نمایش بنر

راه سنتی: راه سنتی نمایش بنر آویختن آن است. البته حتی در روش سنتی هم راه غلط یا درست وجود دارد. مثلاً استفاده از طناب لاستیکی یا کش برای آویزان کردن بهتر از طناب یا نخ معمولی بدون انعطاف است که فشار زیادی به بنر وارد کرده و آن را یاد می کند.

مدل X: آویختن روش نمایش بنر در محیط بیرونی است. برای بنر های محیط داخلی که در جهت تبلیغاتی، اعلانی و … استفاده می شوند. بنرهای نیمه آماده برای قرار دادن روی پایه X مناسب می باشند. استند X دارای چنگک هایی قابل تنظیم و کوچک هستند که حلقه ها را می گیرند و آن ها را محکم نگه می دارند. این وسایل ساده و ارزان قیمت بازار را برای نرهای رنگی وینیل باز می کند.

بنررولی-بیلبورد: برای ظاهری اعیانی تر، شیک تر و مشخص تر از بیلبورد استفاده می کنند. برای این مورد از بنرهای چاپ شده دیجیتالی استفاده می کنند.

سایر مواردی که باید هنگام خرید به آن توجه کرد:

  • هزینه و قیمت
  • چسب پشت وینیل و قدرت آن
  • سایز و طرح بنر
  • مقاومت در برابر باد

 

لطفا برای خرید بنر به فروشگاه وبسایت مراجعه فرمایید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *