چنلیوم

بازگشت به وبلاگ
چنلیوم

چنلیوم

چنلیوم

چنلیوم به حروف پلاستیکی یا فلزی می گویند که به صورت سفارشی برای تابلوسازی و ساختمان های تبلیغاتی ساخته می شوند. این حروف معمولاً داخلی روشن دارند. حروف سه بعدی خاموش و بی نور که روی پنل های تابلو اعمال می شوند را معمولاً حروف بعدی می گویند.

چنلیومانواع حروف چنلیوم

حروف چنلیوم با رویه روشن (Face-lit)

سازه فلزی (استاندارد)

یک حرف چنلیوم استاندارد یک عنصر سه بعدی تابلو گرافیکی است. چنل ها یا کانال های آن از ورق های فلزی ساخته شده است. اکثراً از جنس آلومینیوم است چون پوسیده نمی شود. یک ورق تخت آلومینیوم معمولاً روی یک میز توسط روتر، لیزر یا واترجت های (کاترهای جت آبی) کنترل شده با کامپیوتر بر پایه فایل های گرافیک برداری (vector) برش داده می شود. با این کار پشت چنل ساخته می شود و پایه ای برای شکل دهی حرف است. کناره های حروف چنل که به آن های بازگشتی ها یا returns می گویند از خم کردن نوارهای ورق آلمینیوم با عرض ۸۰ تا ۱۵۰ میلی متری دور تا دور پشت چنل ساخته می شود. این نوارهای بازگشتی می تواند با جوش، فلنج، پرچ، بخیه فلزی با سیم فولادضد زنگ یا گالوانیزه سفت شود تا به فرم حروف شکل بگیرد. حروف می توانند رنگ شده و یا با جلوه های مختلف مانند تیوب های نئونی و نورهای LED تزیین شوند. یک رویه پلاستیکی شفاف با ضخامتی حدود ۵ میل که ورق هایی از جنس فیبر آکریلیک یا پلی کربنات هستند به اندازه رویه چنل بریده می شود. لبه های کار نیز تمییز کار و نواردکاری می شود تا ظاهری زیبا تر پیدا کند. چلنیوم وقتی در شب روشن می شود توجه رهگذر را جلب می کند.

رویه کار همچنین می تواند وینیل پرفراژ شده مشکی گذاشته شود که در روشنایی روز مشکی و در شب سفید جلوه کند. برای نتیجه بهتر رنگ رویه را با نور LED درون آن هماهنگ می کنند. برای مثال یک LED سفید گرم بهتر است با یک رویه زرد یا نارنجی مناسب می شود.

چنلیومحرف چنلیوم نئونی

همان چنل های استاندارد هستند اما نئون های آن با رویه آکریلیک پوشش داده شده تا از لامپ ها در مقابل لانه ساختن پرنده ها و سایر عناصر خارجی محافظت کند.

حروف چنل پلاستیکی

حروف چنل فرم گرفته از یک پشته پلاستیکی قالبی با یک لبه برآمده بهره می برند.  یک قالب پلاستیکی چفت های روی پیه را می پوشاند. پوشش یا رویه می تواند تخت، گرد یا منشوری باشد که از پلاستیک رنگی شفاف انعکاس دهنده نور ساخته شده است.  ویتیل برش خورده نیز می تواند به رویه اعمال شود تا جلوه های نوری و رنگی مختلف یا ظاهری پوشالی را خلق کند. رویه پلاستیکی همچنین می تواند از یک کروم شفاف ساخته شود مه در روز حروف با نمای کروم دیده شده و در شب بدرخشند.

چنلیوم

حروف چنلیوم با پشته روشن

در این نوع حروف رویه کار از آلومینیوم ساخته شده و نور به سمت پشت هدایت می شود. این جریان های نور به سمت دیواری هدایت داده می شود که حرف روی آن قرار گرفته و یک جلوه به اصطلاح فضای منفی در شب ایجاد می کند. حروف این استایل را حروف های توخالی نیز می گویند. این نوع معمولاً گرانترین نوع  برای ساخت هستند. LED ها در پشته داخلی چنل نصب می شوند و پشته با یک پلاستیک شفاف که نور را منتشر می کند فیت می شود و از لامپ ها و تجهیزات محافظت می کند. حروف معمولاً به فاصله یک و نیم تا دو نیم سانت از دیوار نصب می شوند تا از نمای اصلی ساختمان جدا باشند.درون چنل معمولاً رنگ سفید می زنند. جلوه نورپردازی داخلی باعث خلق آثار زیبا بسته به رنگ و بافت نمای ساختمان می شود. سطوح ساختمانی با رنگ های روشن و مات بهترین نتیجه را برای این نوع چنلیوم حاصل می کنند.

حروف چنلیوم پشت و رو روشن

این حروف تمامی خصوصیات دو چنل قبلی را ترکیب می کنند. و درون چنل معمولاً رنگ سفید نمی شوند.

نصب

حروف چنل معمولاً یا مستقیماً روی نمای ساختمان نصب می شوند یا سیم کشی می شوند. حروف چنل رویه روشن گاهی اوقات در بالای یک ساختمان نصب می شوند. که نیاز به ریل های نگه دارنده می باشد.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ