کارت حافظه پرینتر

بازگشت به وبلاگ
حافظه پرینتر

کارت حافظه پرینتر

کارت حافظه پرینتر

پرینترها حافظه اختصاصی خود را دارند. معمولاً برای چاپ فایل های حجیم این حافظه قابل ارتقا است.

کارت حافظه فاکتور مهمی برای جلوگیری از بروز خطا و ارور های احتمالی و چاپ صحیح اسناد است.

تعریف

کارت حافظه (RAM) درون پرینتر تعبیه شده و از حافظه کامپیوتر جدا است. تمامی پرینترها یک رم مجزا با مقادیر متفاوت در خود دارند. بعضی مدل از این دستگاه ها قابلیت ارتقای رم برای چاپ های بزرگتر دارند.

کاربرد

از رم برای ذخیره و پردازش چاپ زمانیکه فرمان آن از کامپیوتر به پرینتر فرستاده شد، استفاده می شود. بعد از عمل چاپ حافظه برای چاپ بعدی تخلیه می شود.

اهمیت

حافظه پرینتر مستقیماً به دو خصوصیت چاپ مربوط است: سرعت چاپ و کیفیت چاپ

حافظه بیشتر اجاه چاپ سریعتر و حجیم تر با کیفیت بالاتر گرافیکی را می دهد.

افزایش حافظه

پرینترها از رم های داخلی و مفردی به نام SIMMs استفاده می کنند. سایز SIMMs استاندارد ۲MB تا ۱۶MB است. اما این مقدار قابل ارتقا است. بعضی پرینترها از رم های متفرقه پشتیبانی می کنند. اما بعضی از دستگاه ها فقط رم مخصوص برند خود را می پذیرند. برای تعیین رم مورد نیاز باید به برند دستگاه و مقدار چاپ مورد نیاز خود توجه کنید.

هارد درایو

بعضی از پرینترها نیز از هارد برای ذخیره چاپ خود استفاده می کنند. در حالیکه چاپ از یک هارد کندتر از رم است (حافظه رم سریعتر از هارد است) اما هارد درایو توانایی ذخیره عملیات زیادی بدون مشکل سرریز شدن را روی خود دارند.

امنیت

این حافظه مانند رم کامپیوتر حداکثر بعد از خاموش شدن دستگاه یا قطع ناگهانی برق تا ۶۰ ثانیه عمر دارد و سپس تخلیه می شود. بعضی از پرینترها حافظه های دیگری نیز دارند که گاهی اوقات تا چند سند اخیر چاپ شده را در خود ذخیره می کنند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ