کاغذ مومی

بازگشت به وبلاگ
کاغذ مومی

کاغذ مومی

کاغذ مومی

کاغذ مومی (پارافین) کاغذی است که به علت استفاده از موم خاصیت ضد رطوبتی پیدا می کند.

موم کاری کاغذ و پوست برای نیمه شفاف یا ضد رطوبت کردن آن ها به قرون وسطی باز می گردد. از کاغذ آغشته شده یا کتد شده با موم (زنبور) برای حفظ یا رد رطوبت یا برای بسته بندی عطر در قرن ۱۹ ام استفاده فراوانی می شد. گستاو لی گری از کاغذهای مومی در سال ۱۸۵۱ برای نگاتیوهای عکاسی استفاده کرد. از سال ۱۸۷۶ به جای استفاده از موم طبیعی به طور عمده از پارافین خالص شده استفاده شد.

کاربرد ها

کاغذ مومی به علت خاصیت غیر چسبناکی و حفظ یا مقاوم در برابر رطوبت خود در آشپزی و صنایع غذایی کاربرد زیادی دارند. بسته بندی مواد غذایی مانند کوکی ها، شکلات ها، گوشت و مرغ، فست فودها و … معمولاً با این کاغذ انجام می شود. در شیرینی و کیک پزی نیز کاربرد فراوانی دارند. بعضی از کاغذهای مومی را در فر نمی توان گذاشت زیرا دود می کند. اما استفاده در ماکروویو ممانعتی ندارد زیرا کاغذ تقریباً در مقابل اشعه مقاوم است و در استفاده های معمولی در ماکروویو به درجه احتراق یا سوختن نمی رسند.

از جمله استفاده های دیگر این کاغذها در بسته بندی تیغ و وسایل تیز و برنده است. در هنر، خلق اثر هنری و بسته بندی آثار هنری و ماکت یا قایق های کاغذی به علت مقاومت در برابر آب  از کاغذ های مومی استفاده می شود. از کاغذ مومی یا وکس برای چاپ زدن روی چوب و پارچه نیز گاهی اوقات استفاده می شود.این کاغذ ها در برابر حرارت از خود اثر به جا می گذارند.در گذشته نیز استفاده های زیادی مانند عایق الکتریکی، خیاطی و چیت سازی از این کاغذ صورت می گرفت که رفته رفته جای خود را به محصولات جدیدتری دادند.

موارد استفاده کاغذ مومی

چاپ

چاپ با پرینتر روی این کاغذها باید با احتیاط صورت گیرد. استفاده از پرینترهایی با هد پیزو برای چاپ توصیه می شود. زیرا این کاغذ در مقابل حرارت واکنش نشان می دهند. در هنگام چاپ باید مراقب خم یا لول نشدن، روی هم نیامدن قسمت های چاپ شده و تماس دست با قسمت چاپ شده باشیم.

چاپ کاغذ مومی

این نوشته را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ